Tento obchod používa cookies na poskytovanie lepších služieb. Odporúčame ich používať na plné využitie poskytovaných možností.

Tepelné čerpadlo Daikin 6/8 kW, kúrenie

DAIKIN

EHSH08P30B + ERLQ006CV3

Nové

SET obsahuje: vnútorná jednotka Daikin EHSH08P30B vonkajšia jednotka ERLQ006CV3, záložný zdroj 9kW. 

S pomocou HPSU compact môžete nielen kúriť, ale v letnom období aj chladiť a navyše aj ohrieva pitnú vodu.

Jedná sa vlastne o kombináciu zásobníka na teplú vodu a prietokového ohrievača zaručujúce dokonale hygienickú prípravu vody pre celú vašu rodinu.

Viac detailov

7 594 € S DPH KLIMA Humenné

Technické vlastnosti

výkon6 kW
zásobník vody (L)300 L zásobník
spôsob použitialen vykurovanie
typ systémunízkoteplotný systém
umiestneniesamostatne stojaca
záložný zdroj9kW

Popis produktu

Tepelné čerpadlo HPSU compact získalo Zlatú medailu na veľtrhu Aqua-therm 2010! Perfektná klíma: v zime kúri a v lete chladí: s pomocou HPSU compact môžete nielen kúriť ale v letnom období aj chladiť!

Vnútorná jednotka

V systéme DAIKIN HPSU compact je vnútorná jednotka integrovaná do vrstevného solárneho zásobníka - a to pri minimálnych požiadavkách na priestor = celá jednotka je umiestnená na ploche len 79 x 79 cm (0,62m²)! Tento kompaktný prístroj môžete umiestniť na ktoromkoľvek vhodnom mieste - nie je nutná žiadna zvláštna technická miestnosť.

Táto vnútorná jednotka prenáša teplo obsiahnuté v prenosnom médiu (chladive) do systému, ktorý potom vykuruje celý dom a ohrieva teplú vodu. Srdcom celého systému HPSU je tepelný zásobník, ktorý uchováva získané teplo a odovzdáva ich vo vhodnú chvíľu späť do vykurovacieho systému. Integrovaný zásobník na teplú vodu z plastu je vybavený vlnovcovým tepelným výmenníkom z nerezu, ktorý môže takto získané teplo optimálne prenášať. Jedná sa vlastne o kombináciu zásobníka na teplú vodu a prietokového ohrievača zaručujúce dokonale hygienickú prípravu vody pre celú vašu rodinu.

Tepelné čerpadlo Daikin HPSU 308 Compact, 6kW, set, kúrenie

Vďaka svojej konštrukcii zaručuje integrovaný zásobník na vodu optimálnu hygienu. Na rovnakom princípe vyrába DAIKIN / ROTEX zásobníky už viac ako 25 rokov - takto je zaistená úplná hygiena ohrievanej vody. U všetkých generácií zásobníkov zaručuje ich konštrukcia, že ohriata voda zostáva v zásobníku len po veľmi krátku dobu. Nedochádza tak k usadzovaniu vápnika, nečistôt alebo hrdze a tým aj k znečisťovaniu vody, ktorá je hygienicky bezchybná a bez choroboplodných zárodkov. Vynikajúce hygienické vlastnosti zásobníka dokladajú rozsiahlej štúdie uskutočnenej univerzitou v nemeckom Tübingene.

Vnútornú jednotku HPSU compact možno využiť aj ako výkonný tepelný zásobník pre ďalšie zdroje energie. Vedľa solárneho zariadenia je možné použiť aj iný zdroj tepla - konštrukcia centrály umožňuje jednoduché pripojenie kotla na vykurovací olej, plyn alebo pelety, príp. pripojenie kachlí a krbov vybavených výmenníkom na vodu. Takto privádzanej teplo možno využívať nielen pri kúrenie, ale aj na prípravu teplej vody. A to všetko pri maximálnom energetickom výkone. Regulácia celého systému je v zariadení HPSU compact už integrovaná priamo z výroby - čerpadlo tak môžete rýchlo a jednoducho premeniť na centrálu celého vášho vykurovacieho systému.

Vonkajšia jednotka

Vonkajšia jednotka odoberá teplo z okolia - toto teplo je potom pomocou média (chladiaci prostriedok) prenášané do vnútornej jednotky. Kompaktná vonkajšia jednotka môže byť umiestnená úplne nenápadne mimo vlastný dom alebo bytový objekt.
Inštalácia nevyžaduje žiadne drahé vŕtanie alebo výkopové práce. Vaša záhrada tým nijako neutrpí.

ROTEX HPSU compact teraz Daikin EHSH - viac ako len tepelné čerpadlo!

Ohrev TUV je riešený prietokovo. Kompaktné prevedenie obsahuje riadiacu jednotku, obehové čerpadlo, zásobník vykurovacej vody i prípravu na prepojenie so solárnym systémom.

Prečo tepelné čerpadlo DAIKIN EHSH ?

 • Ohrev teplej úžitkovej vody je prietokový a nepotrebujete každotýždennú dezinfekciu zásobníka
 • Zásobník má speciálne malé straty oproti bežným modelom.
 • Objem zásobníka je až 500 L oproti Daikinu 260 L
 • Systém má v sebe integrovanú reguláciu pre iné zdroje tepla (kotol na tuhé palivo, krb a podobne)
 • Záruka (podmienená podpisom servisnej zmluvy a vykonávaním údržby v súlade s ňou) až 10 rokov.
 • Životnosť 25 až 30 rokov (udávaná výrobcom).
 • Riadenie dokáže ovládať solárne panely a ako jediný systém na trhu dokáže teplo získané zo slnečnej energie efektívne využiť na podporu vykurovania.
 • Nerezové výmenníky a plastové telo zásobníka má v podstate neobmedzenú životnosť.
 • Výmenníky tepla pracujú s minimálnymi rozdielmi teplôt na oboch stranách a nepotrebujú riešiť situáciu s usadeninami vápnika a vodného kameňa pretože v systéme sa jednoducho nedokážu tvoriť
 • Zásobník má takmer dokonalé vrstvenie vody v závislosti na teplote čo mu umožňuje vydať takmer všetku tepelnú energiu akumulovanú v zásobníku.

Tento systém má viac výhod, vybrali sme tie kľúčové.

Path: > > > > Tepelné čerpadlo Daikin 6/8 kW, kúrenie

Prílohy k produktu

Vaša otázka

Ak máte záujem o bližšie informácie k tomuto produktu, napíšte nám

(nepovinné)
*(na túto adresu Vám odošleme email)
 • jan (2015-12-31) dobry den idem stavat mensi bungalov ..chcem sa opytat podla vypoctu dosiahne merna potreba tepla na vykurovanie QH,nd=44,606 kWh/m2 .rok ..ake by ste my odporucili cerpadlo..?...uvazujem laicky nad Daikin HPSU 308 Compact, 6kW, set, kúrenie dakujem Odpoveď
  Údaj ktorý uvádzate je potreba tepla energie na rok. Z toho ťaźko zistiť tepelné stráty domu. Treba v technickej správe nájsť tepelnú stratu domu. Rozhodnutie pre Daikin je najlepśie rozhodnutie z mnohých dôvodov. Ďalšie správne je určiť výkon tepelného čerpadla.