Tento obchod používa cookies na poskytovanie lepších služieb. Odporúčame ich používať na plné využitie poskytovaných možností.

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne 0908 031 531
Pon-Pia: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00

MPP regulátor a striedač MARKO 2kW

MPP regulátor a striedač Zobraziť väčšie

SOLÁRNE SYSTÉMY

Nové

MPP regulátor a striedač MARKO je určený k optimalizácii ziskov z FV panelov používaných pre ohrev vody.

Viac detailov

489 € S DPH KLIMA Humenné

Popis produktu

Jednoduchosť fotovoltaického ohrevu vody

Výhodou fotovoltaického ohrevu vody proti termickému ohrevu je jednoduchosť inštalácie, bez čerpadiel, trubiek, výmeny kvapaliny, zanedbateľné priestupy stenami, možnosť umiestniť fotovoltaické panely aj ďaleko od bojleru (napr. na pozemku). Fotovoltaické panely nikdy nezamrznú ani se neprehrejú. Nulové náklady na prevádzku a servis. Rovnomernejšie solárne zisky v priebehu roka oproti fototermickým systémom.

 


 

MPP regulátor zaistí udržovanie nastaveného bodu maximálneho výkonu panelov a bude topovej špirále predávať vždy maximálny výkon, aký sú schopné panely dodať, aj keby šlo pri slabom svetle len o 100W. Oproti priamemu napojenia panelov na bojler je tak možné získať naviac asi 30% teplej vody (platí aj pre FV bojlery Dražice).


 

Striedavý výstup tohto trackeru/meniča není stabilizovaný a pohybuje sa podľa napätia panelov mezi 150 - 350V AC. Je možné k nemu pripojiť okrem bojleru aj niektoré dalšie spotřebiče, ktoré niesu na presnej úrovni napätia závislé, ako žiarovky, vrtačky, moderné nabíjačky baterií apod. Samozrejme, že bez použitia baterií budú tieto spotřebiče fungovať len pri dobrom oslnení panelov.

 

Pri priamom pripojení napr. 8ks FV panelov 260Wp (cca 2kWp) na 2kW topovú špirálu bez MPP regulátoru funguje všetko výborně při plnom slnečnom svetle a chladnej vody v bojleri. Ako náhle sa ale voda nahreje a termostat sa pokusí odpojiť FV panely od špirály, jednosmerný prúd vytvorí elektrický obluk, ktorý vypálí kontakty stýkača a zničí ho. Ak nahradíme kontakty kvalitnějšími, vydrží dlhšie, ale bez MPP regulátora by sme zistili, že pri menšiom oslnením ako je maximum padá výkon ohrevu strmo dole, napätie panelov a dodávaný prúd nie sú v súlade s odporom špirály.

 

Špecifikácia

Maximálny rozsah napätia z FV: 24 - 350V DC. Optimálny rozsah napätia z FV (Vmpp): 180 - 270V DC. Optimálny rozsah napätia z FV (Voc): 220 - 360V DC. Riadenie bodu MPP: podľa nastavenia trimra na doske, z výroby cca 180V, regulátor automaticky posúva cca + -30V podľa záťaže. Výstupné napätie AC: riadi sa napätím panelov, max. -350V / + 350V. Tvar výstupného napätia: modifikovaná sínus, 3 úrovne (+, 0, -). Výstupný výkon: max. 2,6kW. Účinnosť prevodu: viac ako 96%. Maximálna tepelná strata pri plnom výkone: 27W AC výkon špirály bojlera: ľubovoľne v rozsahu 2-3,5kW jednofázovo. Rozmery: 24 x 16 x 8 cm.

Path: > > MPP regulátor a striedač MARKO 2kW

Prílohy k produktu

Vaša otázka

Ak máte záujem o bližšie informácie k tomuto produktu, napíšte nám

(nepovinné)
*(na túto adresu Vám odošleme email)