Tento obchod používa cookies na poskytovanie lepších služieb. Odporúčame ich používať na plné využitie poskytovaných možností.

Plynový kondenzačný kotol QUANTUM Q7K COMFORT

PLYNOVÉ KOTLY

Nové

Kondenzačné kotle Quantum Q7K COMFORT ponúkajú maximálny komfort vykurovania a prípravy teplej vody, jednoduchou obsluhou, hospodárnosť a šetrnosť k životnému prostrediu.

Viac detailov

Popis produktu

ÚČINNOSŤ NAD 100%

Klasický kotol bez systému využitia latentného kondenzačného tepla dosahuje účinnosť max. 92%, pretože časť tepla je vyžarovaná do okolia a časť energie pohltia prevádzkové straty. Pri spaľovaní sa rozlišujú dve hodnoty tepelnej energie – spalné teplo a výhrevnosť. Spalné teplo obsahuje celkové množstvo tepelnej energie, vrátane kondenzačného tepla. U zemného plynu je spalné teplo o 11% vyššie než jeho výhrevnosť a kondenzačný kotol využíva navyše práve kondenzačné teplo. Pri porovnaní konvenčného a kondenzačného plynového kotla sa stanovuje účinnosť kondenzačných kotlov vo vzťahu k výhrevnosti. Výsledné hodnoty sú vyššie o 16% a presahujú hodnotu 100%. 

Zvýšenie komfortu účinnosti vykurovania zníženie hodnôt obsahu škodlivín a spotreby energie prinášajú kondenzačné plynové kotle. Účinnosť kondenzačnej techniky spaľovania dosahuje nielen pri systéme vykurovania, ale aj pri príprave teplej úžitkovej vody hodnoty až 109% (na rozdiel od klasických plynových kotlov, kde je účinnosť 92%). Rastúce požiadavky na ochranu životného prostredia vyjadrené novou legislatívou spĺňa len kondenzačná technika.

Výhody plynových kondenzačných kotlov

 • Zvýšenie komfortu a účinnosti vykurovania (až 109%)
 • Zníženie hodnôt obsahu škodlivín
 • Zníženie spotreby energie

MENŠIA SPOTREBA ENERGIE, MINIMUM SPLODÍN

Kondenzačná technika ponúka riešenie pre požiadavky na ochranu životného prostredia i na stále stúpajúce náklady na energie. Kondenzačné plynové kotle majú minimálne hodnoty obsahu škodlivín CO2 a NOx a v porovnaní s konvenčnými kotlami dosahujú o približne 15% nižšiu spotrebu energie.

Pri ohreve vykurovacej vody sa odovzdáva tepelná energia zo spalín do vody v primárnom výmenníku. Spaliny sa ochladzujú na cca 120 °C a u konvenčných kotlov sú tieto spaliny odvádzané bez ďalšieho využitia do komína. Nie je tak využitá časť tepelnej energie, tzv. latentné - kondenzačné teplo, ktoré je spojené s vodnou parou, vznikajúcou pri spaľovaní plynu. Túto tepelnú energiu dokážu využiť kondenzačné kotle, ktoré majú jeden alebo dva výmenníky  veľkej plochy. Po odovzdaní primárneho tepla zo spalín dochádza k jeho ďalšiemu ochladeniu až na teplotu, ktorá sa nachádza pod hodnotou rosného bodu (u zemného plynu 50-55 °C). Ak sa teplota pohybuje v tejto oblasti, vodná para v spalinách kondenzuje, a tým je dodatočne odovzdaná ďalšia tepelná energie do systému. Kondenzačná technika využíva navyše nielen latentné teplo, ale účinnejšie pracuje i s primárnou tepelnou energiou.

Ďalšie výhody kondenzačných kotlov

 • najvyššia účinnosť kotla pri ohreve teplej úžitkovej vody = 86,5%
 • veľmi malá inštalačná plocha vďaka integrovanému výmenníku
 • špeciálny hliníkový výmenník AL 230 (bez medi), odolný proti kondenzátu
 • flexibilné riešenie odvodu spalín
 • teplota spalín max. 65-70°C
 • všetky modely je možné prevádzkovať  na zemný plyn aj propán
 • jednoduchá údržba kotla
 • ohrev až 9 litrov vody o teplote 60°C za minútu
 • diagnostika pomocou počítačového programu
 • ochranný režim proti zamrznutiu kotla
 • možnosť zapojenia modulačného termostatu
 • možnosť zapojenia zónovej regulácie
 • možnosť zapojenia vonkajšieho snímača
 • možnosť zapojenia kotla do kaskády
 • nízke emisné hodnoty
 • nízka spotreba el. energie

ZOSTAVA KONDENZAČNÉHO KOTLA A ZÁSOBNÍKA VODY QUANTUM Q7K COMFORT

Záruka 5 rokov na výmennik tepla u kotla a 2 roky na ostatné diely Zostavy typu QUANTUM Q7K COMFORT sú určené pre vykurovanie a súčasne prípravu teplej úžitkovej vody v rodinných domoch a väčších bytoch. široký výkonový sortiment a minimálne rozmery kondenzačného kotla spoločne s možnosťou variabilného umiestnenia zásobníka TÚV na podlahu pod kotol, alebo na stenu vedľa kotla umožňujú optimálny výber zostavy s ohľadom na individuálne požiadavky na inštaláciu v rôznych typoch objektov a v rôznych podmienkach. Použitie zostavy kotla so zásobníkom TÚV zvyšuje komfort užívateľa. Variantne je možné zvoliť zásobník TÚV s obsahom 95 L (veľkosť 100), alebo 115 (veľkosť 125).

Zásobník TÚV v stacionárnom prevedení má vývody zhora, nástenný zásobník TÚV má vývody zdola. Stacionárne zásobníky TÚV majú zaoblený, alebo kruhový prierez, závesné zásobníky majú kruhový prierez - nutné špecifikoval v objednávke. Pre bezproblémovú montáž je minimálna vzdialenosť spodnej hrany kotla a hornej hrany zásobníka TÚV 200 mm. Kondenzačné kotle QUANTUM Q7K sú štandardne vybavené riadiacou jednotkou Siemens s protokolom OpenTherm umožňujúcim komunikáciu riadiacej jednotky kotla s priestorovým regulátorom, veľký rozsah plynulej modulácie výkonu vrátane ekvitermickej regulácie. Medzi odporúčané priestorové regulátory patria regulátory Siemens.

Path: > > Plynový kondenzačný kotol QUANTUM Q7K COMFORT

Vaša otázka

Ak máte záujem o bližšie informácie k tomuto produktu, napíšte nám

(nepovinné)
*(na túto adresu Vám odošleme email)
 • hosť (meno nezadané) (2018-02-28) cenu tohto kotla bez aj zo zásobníkom -veľkosť 100 Odpoveď
 • Norbert (2018-03-26) Dobrý deň. Chcem vymeniť starý pl. kotol za nový. Preto si chcem porovnať a potom vybrať ten správny kotol . preto sa Vás pýtam na cenu tohto kotla bez aj so zásobníkom 100. Ostatné veci som si o ňom už prečítal. Ďakujem. Odpoveď