Tento obchod používa cookies na poskytovanie lepších služieb. Odporúčame ich používať na plné využitie poskytovaných možností.

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne 0908 031 531
Pon-Pia: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00

Plynový kondenzačný kotol QUANTUM Q7K COMFORT

PLYNOVÉ KOTLY

Nové

Kondenzačné kotle Quantum Q7K COMFORT ponúkajú maximálny komfort vykurovania a prípravy teplej vody, jednoduchou obsluhou, hospodárnosť a šetrnosť k životnému prostrediu.

Viac detailov

Popis produktu

ÚČINNOSŤ NAD 100%

Klasický kotol bez systému využitia latentného kondenzačného tepla dosahuje účinnosť max. 92%, pretože časť tepla je vyžarovaná do okolia a časť energie pohltia prevádzkové straty. Pri spaľovaní sa rozlišujú dve hodnoty tepelnej energie – spalné teplo a výhrevnosť. Spalné teplo obsahuje celkové množstvo tepelnej energie, vrátane kondenzačného tepla. U zemného plynu je spalné teplo o 11% vyššie než jeho výhrevnosť a kondenzačný kotol využíva navyše práve kondenzačné teplo. Pri porovnaní konvenčného a kondenzačného plynového kotla sa stanovuje účinnosť kondenzačných kotlov vo vzťahu k výhrevnosti. Výsledné hodnoty sú vyššie o 16% a presahujú hodnotu 100%. 

Zvýšenie komfortu účinnosti vykurovania zníženie hodnôt obsahu škodlivín a spotreby energie prinášajú kondenzačné plynové kotle. Účinnosť kondenzačnej techniky spaľovania dosahuje nielen pri systéme vykurovania, ale aj pri príprave teplej úžitkovej vody hodnoty až 109% (na rozdiel od klasických plynových kotlov, kde je účinnosť 92%). Rastúce požiadavky na ochranu životného prostredia vyjadrené novou legislatívou spĺňa len kondenzačná technika.

Výhody plynových kondenzačných kotlov

 • Zvýšenie komfortu a účinnosti vykurovania (až 109%)
 • Zníženie hodnôt obsahu škodlivín
 • Zníženie spotreby energie

MENŠIA SPOTREBA ENERGIE, MINIMUM SPLODÍN

Kondenzačná technika ponúka riešenie pre požiadavky na ochranu životného prostredia i na stále stúpajúce náklady na energie. Kondenzačné plynové kotle majú minimálne hodnoty obsahu škodlivín CO2 a NOx a v porovnaní s konvenčnými kotlami dosahujú o približne 15% nižšiu spotrebu energie.

Pri ohreve vykurovacej vody sa odovzdáva tepelná energia zo spalín do vody v primárnom výmenníku. Spaliny sa ochladzujú na cca 120 °C a u konvenčných kotlov sú tieto spaliny odvádzané bez ďalšieho využitia do komína. Nie je tak využitá časť tepelnej energie, tzv. latentné - kondenzačné teplo, ktoré je spojené s vodnou parou, vznikajúcou pri spaľovaní plynu. Túto tepelnú energiu dokážu využiť kondenzačné kotle, ktoré majú jeden alebo dva výmenníky  veľkej plochy. Po odovzdaní primárneho tepla zo spalín dochádza k jeho ďalšiemu ochladeniu až na teplotu, ktorá sa nachádza pod hodnotou rosného bodu (u zemného plynu 50-55 °C). Ak sa teplota pohybuje v tejto oblasti, vodná para v spalinách kondenzuje, a tým je dodatočne odovzdaná ďalšia tepelná energie do systému. Kondenzačná technika využíva navyše nielen latentné teplo, ale účinnejšie pracuje i s primárnou tepelnou energiou.

Ďalšie výhody kondenzačných kotlov

 • najvyššia účinnosť kotla pri ohreve teplej úžitkovej vody = 86,5%
 • veľmi malá inštalačná plocha vďaka integrovanému výmenníku
 • špeciálny hliníkový výmenník AL 230 (bez medi), odolný proti kondenzátu
 • flexibilné riešenie odvodu spalín
 • teplota spalín max. 65-70°C
 • všetky modely je možné prevádzkovať  na zemný plyn aj propán
 • jednoduchá údržba kotla
 • ohrev až 9 litrov vody o teplote 60°C za minútu
 • diagnostika pomocou počítačového programu
 • ochranný režim proti zamrznutiu kotla
 • možnosť zapojenia modulačného termostatu
 • možnosť zapojenia zónovej regulácie
 • možnosť zapojenia vonkajšieho snímača
 • možnosť zapojenia kotla do kaskády
 • nízke emisné hodnoty
 • nízka spotreba el. energie

ZOSTAVA KONDENZAČNÉHO KOTLA A ZÁSOBNÍKA VODY QUANTUM Q7K COMFORT

Záruka 5 rokov na výmennik tepla u kotla a 2 roky na ostatné diely Zostavy typu QUANTUM Q7K COMFORT sú určené pre vykurovanie a súčasne prípravu teplej úžitkovej vody v rodinných domoch a väčších bytoch. široký výkonový sortiment a minimálne rozmery kondenzačného kotla spoločne s možnosťou variabilného umiestnenia zásobníka TÚV na podlahu pod kotol, alebo na stenu vedľa kotla umožňujú optimálny výber zostavy s ohľadom na individuálne požiadavky na inštaláciu v rôznych typoch objektov a v rôznych podmienkach. Použitie zostavy kotla so zásobníkom TÚV zvyšuje komfort užívateľa. Variantne je možné zvoliť zásobník TÚV s obsahom 95 L (veľkosť 100), alebo 115 (veľkosť 125).

Zásobník TÚV v stacionárnom prevedení má vývody zhora, nástenný zásobník TÚV má vývody zdola. Stacionárne zásobníky TÚV majú zaoblený, alebo kruhový prierez, závesné zásobníky majú kruhový prierez - nutné špecifikoval v objednávke. Pre bezproblémovú montáž je minimálna vzdialenosť spodnej hrany kotla a hornej hrany zásobníka TÚV 200 mm. Kondenzačné kotle QUANTUM Q7K sú štandardne vybavené riadiacou jednotkou Siemens s protokolom OpenTherm umožňujúcim komunikáciu riadiacej jednotky kotla s priestorovým regulátorom, veľký rozsah plynulej modulácie výkonu vrátane ekvitermickej regulácie. Medzi odporúčané priestorové regulátory patria regulátory Siemens.

Path: > > Plynový kondenzačný kotol QUANTUM Q7K COMFORT

Vaša otázka

Ak máte záujem o bližšie informácie k tomuto produktu, napíšte nám

(nepovinné)
*(na túto adresu Vám odošleme email)