Tento obchod používa cookies na poskytovanie lepších služieb. Odporúčame ich používať na plné využitie poskytovaných možností.

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne 0908 031 531
Pon-Pia: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma 11-16 kW, ECH2O, kúrenie

Len vykurovanie

Nové

SET obsahuje: vnútornú jednotku Daikin EHSH16P50B a vonkajšiu jednotku ERLQ-CW1. S pomocou Daikin EHSH16P50B môžete nielen kúriť, ale aj ohrievať pitnú vodu.

Jedná sa vlastne o kombináciu zásobníka na teplú vodu a prietokového ohrievača. Moderný ohrev vody zaručujúce dokonale hygienickú prípravu vody pre celú vašu rodinu.

Viac detailov

10 364 € S DPH KLIMA Humenné

 • 16/11 kW
 • 16/14 kW
 • 16/16 kW

Technické vlastnosti

výkon11-16 kW
zásobník vody (L)500 L zásobník
spôsob použitialen vykurovanie
typ systémunízkoteplotný systém
umiestneniesamostatne stojaca
farbaBiela
chladivoR32

Popis produktu

Tepelné čerpadlo EHSH16P50B získalo Zlatú medailu na veľtrhu Aqua-therm. 

Vnútorná jednotka

V systéme Daikin EHSH16P50B je vnútorná jednotka integrovaná do vrstevného solárneho zásobníka - a to pri minimálnych požiadavkách na priestor = celá jednotka je umiestnená na ploche len 79 x 79 cm (0,62m²). Tento kompaktný prístroj môžete umiestniť na ktoromkoľvek vhodnom mieste - nie je nutná žiadna zvláštna technická miestnosť.

Táto vnútorná jednotka prenáša teplo obsiahnuté v prenosnom médiu do systému, ktorý potom vykuruje celý dom a ohrieva teplú vodu. Srdcom celého systému je tepelný zásobník, ktorý uchováva získané teplo a odovzdáva ich vo vhodnú chvíľu späť do vykurovacieho systému. Integrovaný zásobník na teplú vodu z plastu je vybavený vlnovcovým tepelným výmenníkom z nerezu, ktorý môže takto získané teplo optimálne prenášať. Jedná sa vlastne o kombináciu zásobníka na teplú vodu a prietokového ohrievača zaručujúce dokonale hygienickú prípravu vody pre celú vašu rodinu.

Tepelné čerpadlo Daikin HPSU 308 Compact, 6kW, set, kúrenie

Vďaka svojej konštrukcii zaručuje integrovaný zásobník na vodu optimálnu hygienu. Na rovnakom princípe vyrába DAIKIN zásobníky už viac ako 25 rokov - takto je zaistená úplná hygiena ohrievanej vody. U všetkých generácií zásobníkov zaručuje ich konštrukcia, že ohriata voda zostáva v zásobníku len po veľmi krátku dobu. Nedochádza tak k usadzovaniu vápnika, nečistôt alebo hrdze a tým aj k znečisťovaniu vody, ktorá je hygienicky bezchybná a bez choroboplodných zárodkov. Vynikajúce hygienické vlastnosti zásobníka dokladajú rozsiahlej štúdie uskutočnenej univerzitou v nemeckom Tübingene.

Vnútornú jednotku možno využiť aj ako výkonný tepelný zásobník pre ďalšie zdroje energie. Vedľa solárneho zariadenia je možné použiť aj iný zdroj tepla - konštrukcia centrály umožňuje jednoduché pripojenie kotla na vykurovací olej, plyn alebo pelety, príp. pripojenie kachlí a krbov vybavených výmenníkom na vodu. Takto privádzanej teplo možno využívať nielen pri kúrenie, ale aj na prípravu teplej vody. A to všetko pri maximálnom energetickom výkone. Regulácia celého systému je v zariadení už integrovaná priamo z výroby - čerpadlo tak môžete rýchlo a jednoducho premeniť na centrálu celého vášho vykurovacieho systému.

Vonkajšia jednotka

Vonkajšia jednotka odoberá teplo z okolia - toto teplo je potom pomocou média prenášané do vnútornej jednotky. Kompaktná vonkajšia jednotka môže byť umiestnená úplne nenápadne mimo vlastný dom alebo bytový objekt.
Inštalácia nevyžaduje žiadne drahé vŕtanie alebo výkopové práce. Vaša záhrada tým nijako neutrpí.

Daikin EHSH16P50B je viac ako len tepelné čerpadlo

Ohrev pitnej vody je riešený prietokovo. Kompaktné prevedenie obsahuje riadiacu jednotku, obehové čerpadlo, zásobník vykurovacej vody i prípravu na prepojenie so solárnym systémom.

Prečo tepelné čerpadlo Daikin EHSH16P50B?

 • Ohrev teplej úžitkovej vody je prietokový a nepotrebujete každotýždennú dezinfekciu zásobníka
 • Zásobník má speciálne malé straty oproti bežným modelom.
 • Objem zásobníka je až 500 L
 • Systém má v sebe integrovanú reguláciu pre iné zdroje tepla (kotol na tuhé palivo, krb a podobne)
 • Záruka (podmienená podpisom servisnej zmluvy a vykonávaním údržby v súlade s ňou) až 10 rokov.
 • Životnosť 25 až 30 rokov (udávaná výrobcom).
 • Riadenie dokáže ovládať solárne panely a ako jediný systém na trhu dokáže teplo získané zo slnečnej energie efektívne využiť na podporu vykurovania.
 • Nerezové výmenníky a plastové telo zásobníka má v podstate neobmedzenú životnosť.
 • Výmenníky tepla pracujú s minimálnymi rozdielmi teplôt na oboch stranách a nepotrebujú riešiť situáciu s usadeninami vápnika a vodného kameňa pretože v systéme sa jednoducho nedokážu tvoriť
 • Zásobník má takmer dokonalé vrstvenie vody v závislosti na teplote čo mu umožňuje vydať takmer všetku tepelnú energiu akumulovanú v zásobníku.

Tento systém má viac výhod, vybrali sme tie kľúčové.

Path: > > > Tepelné čerpadlo Daikin Altherma 11-16 kW, ECH2O, kúrenie

Vaša otázka

Ak máte záujem o bližšie informácie k tomuto produktu, napíšte nám

(nepovinné)
*(na túto adresu Vám odošleme email)