Tento obchod používa cookies na poskytovanie lepších služieb. Odporúčame ich používať na plné využitie poskytovaných možností.

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne 0908 031 531
Pon-Pia: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00

Tepelné čerpadlo DAIKIN HPSU Compact

Tepelné čerpadlo DAIKIN HPSU Compact

Tepelné čerpadlo DAIKIN HPSU

Compact ponúka kompaktné riešenie pre celý systém kúrenia, ktorý vám i do budúcna umožní jeho rozširovanie. V zime kúry a v lete chladí

  • prvé kompaktné hybridné tepelné čerpadlo vzduch-voda
  • systémové riešenie pre celý systém kúrenia a ohrevu TUV
  • vnútorná jednotka TČ integrovaná do vrchnej časti bivalentného stratifikačného zásobníku (500 l plastová nádrž, INOX výmenníky)
  • „A‟ obehové čerpadlo s E-charakteristikou, možnosť klimatizácie
  • minimálne požiadavky na priestor (plocha len 79 x 79 cm)
  • „plug and play‟ riešenie – vysoká efektivita – jednoduchá inštalácia

Vnútorná jednotka

V systéme HPSU compact je vnútorná jednotka integrovaná do vrstveného solárneho zásobníku – a to pri minimálnych požiadavkách na priestor: celá jednotka je umiestnená na ploche len 79 x 79 cm (0,62 m2)! Tento kompaktný prístroj môžete umiestniť na ktorékoľvek miesto – nie je nutná žiadna zvláštna technická miestnosť.

Táto vnútorná jednotka prenáša teplo obsiahnuté v prenosnom médiu (chladivo) do systému, ktorý potom vykuruje celý dom a ohrieva teplú vodu. Srdcom celého systému HPSU je tepelný zásobník, ktorý uchováva získané teplo a predáva ho vo vhodnej chvíli späť do systému. Integrovaný zásobník na teplú vodu z plastu je vybavený vlnovcovým tepelným výmenníkom z nerezu, ktorý môže takto získané teplo optimálne prenášať. Jedná sa vlastne o kombináciu zásobníku na teplú vodu a prietokového ohrievača zaručujúce dokonale hygienickú prípravu vody pre celú vašu rodinu.

Vďaka svojej konštrukcii zaručuje integrovaný zásobník na vodu optimálnu hygienu. Na rovnakom princípe vyrába DAIKIN zásobníky už viac ako 25 rokov – takto je zaistená úplná hygiena ohrievanej vody. U všetkých generácií zásobníkov zaručuje ich konštrukcia, že ohriata voda zostáva v zásobníku len veľmi krátky čas. Nedochádza tak k usadzovaniu vápnika, nečistôt alebo hrdze a tím i ku znečisťovaniu vody, ktorá je hygienicky nezávadná a bez choroboplodných zárodkov. Vynikajúce hygienické vlastnosti zásobníku dokazujú rozsiahle štúdie prevedené univerzitou v nemeckom Tübingente.