Tento obchod používa cookies na poskytovanie lepších služieb. Odporúčame ich používať na plné využitie poskytovaných možností.

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne 0908 031 531
Pon-Pia: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00

Mimoriadne kolo Zelená domácnostiam - 5,2 milióna na poukážky

Mimoriadne kolo Zelená domácnostiam - 5,2 milióna na poukážky

Domácnosti budú môcť požiadať o podporu na zariadenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie už 6. septembra 2021 o 15:00. SIEA totiž mimoriadne uvoľní ďalšie financie na poukážky z projektu Zelená domácnostiam II. K dispozícii bude 5,2 milióna €. O poukážku na tepelné čerpadlo môžete požiadať 8. septembra o 15:00 a alokovaná je suma vo výške 1,7 milióna.

O poukážky je veľký záujem a všetky prostriedky, ktoré boli vyčlenené začiatkom tohto roka sú už rezervované. V posledných mesiacoch preto nebolo možné podávať nové žiadosti. Padlo preto rozhodnutie navýšiť sumu určenú pre domácnosti o ušetrené financie, pôvodne určené na technickú podporu projektu a sumu, ktorá zostala z doteraz nevyužitých poukážok.

Žiadosti o poukážky bude možné, tak ako doteraz, registrovať na stránke www.zelenadomacnostiam.sk. Na inštaláciu zariadenia budete mať tri mesiace od vydania poukážky v zmysle platných podmienok. Týmto tempom budú európske finančné zdroje určené na poukážky vo výške 41 miliónov €, vyčerpané v predstihu. V rámci aktuálneho programového obdobia je v pláne spustenie ešte jedeného projektu, aby bola pre domácnosti zabezpečená podpora až do začiatku nového programového obdobia. 

Prvé poukážky na fotovoltické panely a slnečné kolektory budú vydané už v utorok 7. septembra 2021 o 11.00 h. V zásobníkoch sa ešte nachádzajú žiadosti o poukážky na tepelné čerpadlá a kotly na biomasu zaregistrované skôr a je preto pravdepodobné, že k novým žiadostiam sa budú poukážky vydávať až v roku 2022. Projekt Zelená domácnostiam II sa blíži do záverečnej fázy. Vďaka nemu bolo od roku 2019 v rámci programu Kvalita životného prostredia podporených viac ako 14-tisíc inštalácií na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.