Tento obchod používa cookies na poskytovanie lepších služieb. Odporúčame ich používať na plné využitie poskytovaných možností.

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne 0908 031 531
Pon-Pia: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00

Kondenzačné plynové kotly QUANTUM

Kondenzačné plynové kotly QUANTUM

Patentovaná technológia

Technické riešenie kondenzačných kotlov QUANTUM Q7K je výnimočné, zaisťuje maximálnu účinnosť zariadenia a je chránené patentom. Princíp spočíva v konštrukcii duálneho výmenníka tepla, v oddelenom, súbežnom vedení rúrok s vykurovacou a úžitkovou vodou cez výmenník tepla. Toto riešenie k svojej činnosti nevyžaduje montáž trojcestného ventilu.

Odliatok výmenníka tepla je vyrobený zo špeciálnej hliníkovej zliatiny dlhodobo odolávajúcej vysokým teplotám procesu spaľovania plynu. Integrované okruhy pre ohrev vykurovacej a úžitkovej vody sú medené.

Účinnosť dosahuje až 107%

Oddelený ohrev vykurovacej a úžitkovej vody prebieha súčasne, dochádza tak k maximálnemu ochladeniu spalín a optimálnemu využitiu kondenzačného tepla. Konštrukcia výmenníka tepla zabezpečuje minimalizáciu tepelných strát a optimálny prenos tepla. Účinnosť v režime ohrevu úžitkovej vody dosahuje až 95,8%, účinnosť v režime ohrevu vykurovacej vody dosahuje 107,0%.

Spoľahlivosť spočíva v jednoduchosti

Dlhodobo vyvíjaný a rokmi prevádzky preverený tepelný výmenník, ako unikátne srdce kotlov QUANTUM Q7K, zaisťuje spoľahlivú záruku kľúčových dielov po dobu až 15 rokov. Spoľahlivosť spočíva v jednoduchosti, QUANTUM Q7K predstavuje jediný typ kotla s oddeleným ohrevom vykurovacej a úžitkovej vody.

Kotly QUANTUM Q7K možno ľahko inštalovať vo Vašom domove a prispôsobiť požiadavkám na priestor a funkciu. Možnosť inštalácie a integrácie kotlov do kuchynskej linky, všetky diely sú demontovateľné z prednej strany po demontáži čelného krytu, údržba nebola nikdy tak jednoduchá.

Kondenzačné kotly QUANTUM Q7K spĺňajú všetky požiadavky na prípravu teplej vody ako pre vykurovanie, tak pre spotrebu. Kotly pracujú v úplne automatickom režime a majú jednoduché intuitívne ovládanie. Sú vybavené riadiacou jednotkou Siemens pracujúci s protokolom OpenTherm. Spojitá regulácia tepelného výkonu umožňuje dodávku tepla úplne podľa Vašej potreby.

Bezdrôtový komunikačný modul RF

Pre vzdialené ovládanie stavu kotla a jeho manažment bezdrôtovými komunikačnými prostriedkami slúži modul RF. Použitie vzdialeného prístupu umožňuje na diaľku ľahko identifikovať zariadenia, jeho aktuálny prevádzkový stav a stanoviť optimálnu údržbu. Technológia umožňuje zabezpečiť údržbu kondenzačného kotla ako podľa vopred plánovaných prehliadok, tak podľa aktuálneho stavu zariadenia. Bezdrôtová technológia umožňuje prenos informácií najkratšou cestou medzi kotlom a miestom vzdialeného prístupu. Každý kotol možno vzdialene ovládať prostredníctvom chytrých telefónov. Ide o efektívnu formu účinného monitoringu, ktorá šetrí čas a peniaze.

Spotrebiče v prevedení turbo je možné umiestňovať vo všetkých miestnostiach, bez ohľadu na ich objem a možnosť vetrania, v súlade s TPG 704 01 a STN 38 6405.

Odvod spalín je treba proviesť v súlade s STN EN 734201 Navrhovanie komínov a dymovodov a STN EN 734210 Zhotovovanie komínov a dymovodov.
Kotly sú štandardne dodávané nastavené na zemný plyn ale k dispozícii je aj verzia na propán.

Čo dostanete?

• Expanzná nádoba v samostatnom ráme ku všetkým typom QUANTUM Q7K
• Modul RF Basic pre vzdialený prístup ku kotlu, prípadne doplnený o nástenný termostat v prevedení Honeywell
• Montážná sada pre uzatváracie ventily
• Stacionárne aj závesné akumulačné nádrže pre zostavy COMFORT