Tento obchod používa cookies na poskytovanie lepších služieb. Odporúčame ich používať na plné využitie poskytovaných možností.

Nákup po telefóne

Nákup po telefóne 0908 031 531
Pon-Pia: 8:00-17:00
Sobota: 8:00-12:00

Plynový kotol Buderus Logamax GB 072-14

BUDERUS

Nové

Plynový kondenzačný kotol Buderus s výmenníkom z kremiko-hliníkových zliatin a nerezu s plynulou reguláciou výkonu od 3kW do 14kW.

S kotlom Logamax plus GB072 šetríte vďaka modernej kondenzačnej technike peniaze aj energiu. Kotol je už od výroby vybavený potrebnými komponentmi.

Jeho kompaktnosť šetrí veľa miesta, Logamax plus GB072 sa totiž dá umiestniť na stenu a Vám zostane priestor pre prácu.

Viac detailov

1 050 € S DPH KLIMA Humenné

Technické vlastnosti

výkon14 kW
zásobník vody (L)bez zásobníka
spôsob použitialen vykurovanie
typ systémunízkoteplotný systém
umiestnenienástenná

Popis produktu

Úsporný závesný kondenzačný kotol

Kto investuje do plynovej kondenzačnej techniky šetriacej energiu, je z dlhodobého hľadiska odmenený klesajúcimi nákladmi na energiu. Aby ste hneď od začiatku dosiahli maximálny efekt šetrenia, dostanete od nás za Vaše peniaze veľkú úžitkovú hodnotu: Logamax plus GB072. Pod kompaktným krytom ukrýva plynový kondenzačný kotol vysoko efektívne detaily, ktorých súčet može mať iba jeden výsledok: redukovaná spotreba pri maximálnom komforte!

Úsporný a šetrí životné prostredie

Keď energeticky efektívne kúrite, máte vždy dvojnásobný dôvod pre spokojnosť. Lebo okrem Vašej peňaženky šetríte aj prirodzené predpoklady našej existencie - účinne pomáhate znižovať tvorbu CO2 a zlepšovať ekologickú bilanciu. So systé- mom Buderus a vyzretou kondenzačnou technikou je to jednoduchšie, ako si myslíte.

Buderus – výhody so systémom

Buderus Vám ponúka celý program okolo témy kúrenie – od tepelného čerpadla po vykurovacie telesá. Našou špecialitou je, že sa dôsledne staráme, aby boli produkty navzájom prispôsobené. Preto môžete rôzne technológie navzájom podľa potreby kombinovať. Napríklad kondenzačné kotly so solárnymi zariadeniami, tepelnými čerpadlami a kotlami na tuhé palivá ako aj so zásobníkmi teplej vody. Aj naše inteligentné regulačné systémy navrhnuté pre budúce technológie podporujú Váš systém, s ktorým pripravujete teplo. To všetko nielen uľahčuje inštaláciu, ale predovšetkým pomáha ešte hospodárnejšie a ekologickejšie zaobchádzať s energiou

Naše skúsenosti Vám dávajú istotu

S Buderusom využívate naše skúsenosti od začiatku. Buderus už viac ako 25 rokov posúva stále ďalej vývoj kondenzačnej techniky šetriacej energiu. Našim cieľom je maximálne množstvo tepla s minimálnou spotrebou energie. Pre naše zariadenia používame iba najlepšie materiály, ktoré spracovávame najmodernejšími výrobnými metódami. Výsledkom je kondenzačná technika Buderus, ktorá Vám deň za dňom prináša radosť 

Ide o teplo. Ale aj o to, aby kúrenie a teplá voda nestáli viac, ako je bezpodmieneč- ne nutné, a to počas cele životnosti kotla. Táto je u Buderusu mimoriadne dlhá, lebo kvalita je zaručená a údržba je tak jednoduchá, ako je to len možné. Podčiarknuté a sčítané – s kondenzačným kotlom Logamax plus GB072 si teraz môžete príjemné teplo užívať úplne bezstarostne.

Skonštruovaný pre efektívnosť

V porovnaní so staršími zariadeniami šetrí Logamax plus GB072 až 30 % energie. Aby sme dosiahli takú vysokú úsporu, použili sme najmodernejšiu vykurovaciu techniku. Napríklad efektívnejšie vykurovacie čerpadlo, alebo mimoriadne robustný výmenník tepla zo zliatiny hliníka s kremíkom, ktorý už u viac ako milión kotlov preukázal svoju výkonnosť

Dokonale premyslený

Logamax plus GB072 presvedčí vysokými stupňami využitia až do 109 % vďaka inteligentnej kondenzačnej technike, ktorá získava prídavné teplo z pary horúcich spalín. Buderus ale myslel ešte ďalej – na spotrebu elektrického prúdu. Napríklad v režime Stand-by, keď nie je potrebné kúrenie. Aj tu je spotreba energie nižšia ako u porovnateľných prístrojov

Dobre nastavený

Logamax plus GB072 je od ovládacej jednotky po základný regulátor nastavený na komfort. My totiž kladieme najväčší dôraz nielen pri obsluhe, ale aj pri základnom nastavení a uvedení do prevádzky na príjemnú obsluhu. Preto má základný regulátor BC20 intuitívny pohyb v menu, veľké tlačidlá a veľký dobre osvetlený displej s ľahko zrozumiteľnými symbolmi.

Flexibilná voľba miesta

Kompaktné rozmery ako aj široký sortiment systé- mov odvodu spalín umožňujú inštaláciu v najmen- šom priestore. Montáž je možná prakticky všade.

Jednoducho úsporný

Okrem mimoriadne energeticky úspornej prevádzky spotrebuje Logamax plus GB072 v režime Stand-by výrazne menej energie ako porovnateľné modely

Jednoduchá údržba a servis

Prístroj sa otvára spredu. Všetko je prehľadné a pre údržbu ľahko prístupné spredu, čo podstatne znižuje servisné náklady.

Kompletne vybavený

Od výroby sú integrované čerpadlo vykurovania, poistný ventil, manometer, plniaci / vypúšťací kohút, 3-cestný prepínací ventil a 12 l expanzná nádoba.

Flexibilný

Kúrenie, ktoré môžete umiestniť prakticky hocikde – Logamax plus GB072 nie je iba mimoriadne kompaktný, ale je aj schválený pre rôzne systémy prívodu vzduchu / odvodu spalín. Pre Vás to znamená, že môžete nezávisle od komína kotol inštalovať skoro všade. Rozhodnutie je úplne vo Vašej kompetencii

  • Menovitý modulačný výkonový rozsah [kW] 6.6 - 23.8
  • Normovaný stupeň účinnosti Hi* [%] do 109%
  • Výkon TÚV [kW] 29.7
  • Priemer spalinovej rúry [mm] 80/125
  • Teplota TÚV [°C] 40 - 60
  • Elektrický príkon [W] max. 75 
  • Výška x Šírka x Hĺbka [mm] 840 x 440 x 350 
  • Hmotnosť [kg] 44
Path: > > > Plynový kotol Buderus Logamax GB 072-14

Vaša otázka

Ak máte záujem o bližšie informácie k tomuto produktu, napíšte nám

(nepovinné)
*(na túto adresu Vám odošleme email)